Odżywianie kobiet w ciąży Ostróda

Odżywianie kobiet w ciąży
Ściśle mówiąc każdy powinien zwracać baczną uwagę na swoje nawyki żywieniowe, albowiem stanowią one o jego zdrowiu na długie lata. Jednakże właściwe odżywianie jest nie do przecenienia w wypadku pań spodziewających się pociechy. Doskonale zbilansowana, urozmaicona dieta w ciąży sprawi, że zarówno przyszła matka jak i jej jeszcze nienarodzone dziecko będą w zniewalającej formie. Milusiński pozyska wszystkie konieczne składniki odżywcze niezbędne do budowy narządów, układu nerwowego bądź kostnego bez wystawiania matki na niebezpieczne ubytki.
A więc jak powinna wyglądać taka dieta? W szczególności powinno się zadbać o spożywanie jak największej ilości świeżego, nieprzetworzonego jedzenia, które nie będzie zawierało konserwantów i sztucznych barwników. W pierwszym trymestrze ciąży rekomenduje się dodatkowo uzupełnianie diety preparatami kwasu foliowego w dawce wysuwanej przez lekarza. Kategorycznie powinno się zrezygnować z napojów alkoholowych i bardzo zawęzić czy też całkowicie unikać picia kawy, chyba że jest to kawa zbożowa.
Ogólnie rzecz biorąc, dieta powinna być sowita w świeże owoce a także warzywa jak najlepszej jakości, różnokolorowe, dostarczające niezbędnych witamin i mikroelementów oraz wartościowego błonnika. W jadłospisie nie może zabraknąć kasz, płatków zbożowych i makaronów, najlepiej pełnoziarnistych. Przyszła matka będzie również jadła mięso, jaja, przetwory mleczne, przykładowo jogurty naturalne. Tymczasem zrobi prawidłowo unikając cukru dodatkowo dużej ilości tłuszczów zwierzęcych. Ważne aby sprawa diety nie była źródłem stresu, lecz przyjemności.


Możliwość komentowania jest wyłączona.

hologram na legitymację studencką